OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

11 kwietnia 2021 r. 

1. Dzisiejsza Niedziela kończąca Oktawę Wielkanocy obchodzona jest jako Święto Bożego Miłosierdzia, które ustanowił w 2000 roku św. Jan Paweł II.

 

2. Ofiary złożone do puszki przeznaczone są na Fundusz Caritas. Dziękujemy. Bóg zapłać.

3. W piątek o godz. 11.00 msza św. wotywna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Kartki z intencjami, które będą odczytane w czasie modlitwy wiernych można składać w zakrystii. Można również zapalić światełko wdzięczności.

4. Trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka.

5. Centralne obchody Niedzieli Biblijnej w Archidiecezji Lubelskiej odbędą się w naszym kościele. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 nastąpi włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Mszy będzie przewodniczył ks. prof. Mirosław S. Wróbel, Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej a homilię wygłosi ks. dr Marcin Zieliński, z-ca Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej.

6. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła Pobrygidkowskiego za pomocą transmisji online z naszej świątyni. Z transmisji korzystamy na stronie internetowej kościoła: www.pobrygidkowski.pl

7. Intencje mszy świętych można zamawiać również za pomocą formularza umieszczonego na naszej stronie internetowej.

8. W związku z trwającym czasem pandemii przypominamy, o maseczkach ochronnych, dystansie społecznym i dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Do Komunii Świętej przystępujemy na stojąco. Podchodzimy w dwóch rzędach, zachowując pomiędzy sobą dystans 1,5 metra. Komunię Świętą możemy przyjmować na rękę. Na stoliku pod chórem są wyłożone maseczki, które kościół otrzymał od Państwowej Straży Pożarnej. Można skorzystać z tej formy pomocy. Niech to będzie wyraz naszej odpowiedzialności i troski o siebie i bliźniego.

9. W najbliższych dniach rozpoczną się prace konserwatorskie przy ołtarzu głównym z piętnastowiecznym obrazem św. Brygidy oraz stalli południowej z prezbiterium z obrazami przedstawiającymi sceny z życia św. Brygidy. Więcej szczegółów za tydzień w naszym Biuletynie. Zwracamy się z prośbą o pomoc na realizację tych zadań i m.in. przekazanie 1% podatku na Powizytkowski Ośrodek Kultury. Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy Biura Rachunkowego, które mieści się przy wejściu do Sklepu u Brygidy.

10. Dziękujemy za 3 ofiary na łączną kwotę 300,00 zł. Msza św. w intencji dobrodziejów i darczyńców we wtorek o godz. 7.30.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnika: Niedziela, Gość Niedzielny i naszego Biuletynu.