OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020 r.

 

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywana w dzisiejszą niedzielę kończy okres wielkanocny.

2. Jutro w poniedziałek przypada drugi Dzień Zielonych Świąt: Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 11.00; 16.00; 18.00.

3. W poniedziałek rozpoczynamy czerwiec. Tradycyjnie gromadzimy się na nabożeństwach ku czci Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godz. 10.30 i 17.30, w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek 4 czerwca, w liturgii Kościoła celebrujemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zaprasza ono do kontemplacji świętości i piękna kapłaństwa Chrystusa i nakłania do intensywnej modlitwy o uświęcenie duchowieństwa. Msze św. o godz. 7.00; 7.30; 11.00 i 18.00. O godz. 8.00 Msza św. zbiorowa do św. Judy Tadeusza.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja trwająca do godz. 17.30. Spowiedź w czasie mszy św., nabożeństw i adoracji.

6. W tym tygodniu Pierwsza Sobota Miesiąca. Kontynuujemy nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Różaniec w intencji wynagradzającej z recytowaną litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 10.30 i 17.30. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11.00. Zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Dziękujemy za każdy gest solidarności z naszą świątynią. Wpłaty na wirtualną tacę i konto kościoła możemy dokonywać za pomocą strony internetowej www.pobrygidkowski.pl. Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów we wtorek o godz. 7.00.

9. W związku ze zniesieniem limitów osób uczestniczących we Mszach św. i nabożeństwach zapraszamy do udziału w nabożeństwach i Mszach św. w Kościele Pobrygidkowskim. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą obecność w świątyni. Przypominamy o obowiązkowej maseczce zasłaniającej usta i nos oraz o zachowaniu odpowiedniej odległości.

10. Polecamy prasę katolicką: Tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela oraz nasz Biuletyn.

11. Odczytać dekret arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego.

D E K R E T dotyczący dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej

W związku ze zniesieniem limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje faktycznie możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym, począwszy od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, przypadającej 31 maja 2020 r., zgodnie z kan. 87 § 1 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:

• osób w podeszłym wieku
• osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
• osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Dziękując Bogu za opiekę i błogosławieństwo w trudnym czasie epidemii, zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej, szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii.


                                                                                              + Stanisław Budzik
                                                                                             Arcybiskup Metropolita Lubelski


Lublin, 28 maja 2020 r.

 

 

 

%MCEPASTEBIN%