OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

14 kwietnia 2019 roku

1. W dniu dziisejszym o godz. 18.45 w ramach XXV Festiwalu „Tempus Paschale” zapraszamy koncert: Salve Regina. Wykonawcy: Iwona Sawulska - sopran, Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej, Elżbieta Krzemińska - dyrygent, Jolanta Münch - fortepian, Stanisław Diwiszek - organy, Dariusz Kopiński - wizualizacja. W programie kompozycje: A. Pärt, S. Moniuszko, C. Saint-Saëns, J. Maklakiewicz, S. Lipski, W. Kilar.

2. Przed nami Wieki Tydzień. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 7.00, 7.30, 11.00 i 18.00. Gorzkie Żale o godz. 10.30 i 17.30. Spowiedź w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali i Mszy świętych.

3. W Wielką Środę o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla środowiska oświatowego prowadzona przez Regionalną Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.

4. WIELKI CZWARTEK to dzień ustanowienia Eucharystii. Jest to również dzień modlitw w intencji kapłanów. Msza św. Krzyżma w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 10.00. W naszym kościele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a Msza św. Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do „ciemnicy” o godz. 18.00. W tym dniu Komunia Święta udzielana będzie pod postaciami chleba i wina. 

5. W WIELKI PIĄTEK nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – czyli ilościowy i jakościowy. Noc konfesjonałów w Wielki Piątek w godz. 21.00-24.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po zakończonej Liturgii Męki Pańskiej.

6. W WIELKĄ SOBOTĘ błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 14.00, co pół godziny.

7. WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się od poświęcenia ognia przed kościołem o godz. 20.00, a zakończy procesją rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 19.40. Cały program Triduum Paschalnego jest umieszczony w naszym Biuletynie Rektoralnym.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w naszej świątyni o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 13.15, 16.00, 18.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W niedzielę Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia o godz. 18.45) zapraszamy na koncert Miłosierdzie, w czasie którego usłyszymy fragmenty Dzienniczka św. s. Faustyny w wykoaniu Haliny Łabonarskiej. Dzienniczek św. Siostry Faustyny to najczęściej tłumaczone polskie dzieło na świecie, ale przede wszystkim to perełka literatury mistycznej. Jest to lektura, która człowieka autentycznie zmienia i dotyka w samej duszy. Bóg każdemu z nas pokazuje drogę do świętości, ale z Siostrą Faustyną obcował bezpośrednio i bezpośrednio do niej przemawiał. Ten niesamowity skarb w sposób wielce poruszający i mądry przedstawia nam Halina Łabonarska, wybitna aktorka i osoba prawdziwie wierząca, odtwórczyni m.in. królowej Jadwigi Łokietkowej w serialu „Korona Królów”. Halina Łabonarska swym pięknym, dźwięcznym głosem prowadzi nas po kolejnych kartach „Dzienniczka”, a rytm jej narracji staje się przewodnikiem po tajemnicy Bożego Miłosierdzia. To niezwykłe dzieło jest uzupełnione przejmującą, spokojną muzyką Piotra Łabonarskiego, syna Haliny, dzięki której słuchacz zostaje wprowadzony w refleksyjny, kontemplacyjny wręcz nastrój. Niniejszy audiobook składa się z trzech płyt, opakowanych w piękne i twarde etui, i zawiera 30 godzin nagrań! Halina Łabonarska prezentuje całość „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. Audiobbok Dzienniczka jest do nabycia w Sklepie u Brygidy.

10. Ofiary składane do puszki w Wielkim Poście przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożony dar materialny dziękujemy.

11. Wyrażamy wdzięczność wszystkim za okazywaną pomoc duchową i materialną. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców we wtorek o godz. 7.30.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny oraz nasz Biuletyn Rektoralny.