OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020 r.

1. Ofiary zebrane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w naszym kościele uroczystość odpustowa. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów, kłosów zbóż i owoców. Nabożeństwo maryjne zostanie odprawione o godz. 17.30. Kazania odpustowe wygłosi ks. dr Grzegorz Ogorzałek, ojciec duchowny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Serdecznie zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia o godz. 11.00 Msza św. wotywna do św. Jana Pawła II. Kartki z intencjami do modlitwy można składać w zakrystii.

4. W imieniu ks. bpa Adama Baba serdecznie zapraszam młodzież na regionalne spotkanie młodych Archidiecezji Lubelskiej pt. „Wszystko nie tak” w kościele św. Józefa w Lublinie w dniu 16 sierpnia 2020 r. w godz. 15.00-20.00. Będzie to czas wspólnego dzielenia się doświadczeniem wiary przez ludzi młodych. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Adam Bab. Uwzględniając obowiązkowe zalecenia epidemiczne prosimy młodzież o zapisywanie się na spotkanie przez formularz internetowy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Trwają prace renowacyjne przy stallach z obrazami przedstawiającymi sceny z życia św. Brygidy. Rozpoczęły się prace konserwatorskie przy zabytkowym wyposażeniu zakrystii. W ostatnim czasie złożono 4 ofiary na łączną kwotę 550,00 zł. Dziękujemy. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów we wtorek o godz. 7.00.

6. Uczestnicząc we mszy św. lub nabożeństwie w kościele przestrzegamy zasad sanitarnych: pamiętamy o obowiązkowej maseczce zasłaniającej usta i nos oraz o zachowaniu odpowiedniej odległości. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego w czasie pandemii zachęcamy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnika: Niedziela i Gość Niedzielny. Prasa katolicka w cenie 6,00 zł za egzemplarz.

8. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów.
Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.
Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

%MCEPASTEBIN%