OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019 roku

%MCEPASTEBIN%

1. Rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który przygotowuje nas na święta Narodzenia Pańskiego oraz na powtórne przyjście Chrystusa. Adwent rozpoczyna również nowy rok liturgiczny, którego program duszpasterski streszcza hasło: "Wielka tajemnica wiary".

2. Zgodnie z polskim zwyczajem we wszystkie dni powszednie Adwentu Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie zwana Roratami. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.40. Zachęcamy do wspólnego śpiewu Godzinek, udziału w Roratach i pielęgnowaniu zwyczajów adwentowych.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Dziękujemy za złożone ofiary.

4. W dzisiejszą niedzielę - 1 grudnia o godz. 18.45 - w ramach cyklu: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" zapraszamy na koncert: Kantaty Jana Sebastiana Bacha. Koncert zrealizowano dzięki wsparciu miasta Lublin i Stowarzyszenia Związek Artystów Wykonawców STOART. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie. 

6. W czwartek o godz. 11.00 Msza św. za Marszałka Józefa Piłsudskiego w 152 rocznicę jego urodzin.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i indywidualna adoracja trwająca do godz. 17.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe o godz. 10.30 i 17.30. Spowiedź w czasie Mszy św. nabożeństw i adoracji.

8. W Pierwszą Sobotę Miesiąca kontynuujemy nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.30 i 17.30. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Godzina łaski od 12.00-13.00.

10. Msza św. w intencji zmarłego ks. Prof. Mieczysława Brzozowskiego, byłego rektora tego kościoła i kapelana Solidarności 8 grudnia o godz. 18.00.

11. Biuro Podróży Appia z Kraśnika organizuje pielgrzymkę śladami św. Charbela w Libanie. Więcej informacji na stronie internetowej kościoła.

12. W okresie adwentu, z inicjatywy Caritas, w całej Archidiecezji Lubelskiej organizowana jest przedświąteczna zbiórka ofiar do puszek pod hasłem „Gwiazdka Nadziei” oraz Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, którego znakiem  jest specjalna świeca. Małe i duże świece z napisem Caritas w cenie 6.00, 14.00, 16.00 zł oraz opłatek, słodki upominek - krówki św. Brygidy, świece - cegiełki można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane za opłatek i cegiełki  przeznaczone są na spłatę zobowiązań za renowację zabytków ruchomych.

13. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu (15 grudnia) i będą trwały do środy. Nauki rekolekcyjne będzie głosić. ks. dr Paweł Hodorek, Duszpasterz Nauczycieli Archidiecezji Lubelskiej. 

14. Dziękujemy za ofiarę w wysokości 50,00 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców w piątek o godz. 7.30.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnika: Niedziela i Gość Niedzielny oraz naszego Biuletynu.