OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Zwykła,  

27 stycznia 2019 roku

1. W dniu dzisiejszym przypada 18. rocznica święceń biskupich Bpa Józefa Wróbla (2001), a 2 lutego 21. rocznica święceń biskupich Bpa Mieczysława Cisło (1998). W Archidiecezji Lubelskiej tego dnia pamiętamy w modlitwie o czcigodnych Jubilatach.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach cyklu Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim zapraszamy na Koncert kolęd i pastorałek: GLORIA IN EXCELSIS DEO w wykonaniu: Szeligowski Art Vocal; kierownictwo artystyczne Agnieszka Piekaroś - Padzińska; fortepian, organy Jolanta Skorek-Münch;, prowadzenie koncertu: Stefan Münch.  

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. O godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do godziny 17.30. Nabożeństwa pierwszopiątkowe o godzinie 10.30 i 17.30. Spowiedź - podczas każdej Mszy świętej, nabożeństw i adoracji. 

4. W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.00, 11.00 i 16.00. Msza św. o godz. 18.00 sprawowana bedzie z formularza niedzielnego.. Jest to również Pierwszy Sobota Miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będą o godz. 10.30 i 17.30. Tego dnia na wszystkich Mszach świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec. Od 1997r. Kościół w tym dniu obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to dzień modlitwy za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych. Taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach cyklu: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim zapraszamy na Koncert Kolęd LUX FULGEBIT w wykonaniu Zespołu Wokalnego SINE NOMINE Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie dyrygent - Izabela Urban. Wstęp wolny. Zapraszamy

6. Informujemy, że za tydzień, w niedzielę 3.02.2019 r. o godz. 10.00 odbędzie się transmisja Mszy św. z naszego kościoła przez TVP 3 Lublin. W związku z przygotowaniem kościoła do transmisji w niedzielę 3 lutego 2019 r. nie będzie Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. Intencje Mszy św. z godz. 9.30 i 11.00 będą odprawione o godz. 10.00. W przypadku innych rozwiązań osoby, które zamówiły intencje Mszy św. prosimy o kontakt. Za zaistniałe zmiany, niezależne od Kościoła Pobrygidkowskiego. Przepraszamy.

7. Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie 1% podatku na rzecz dalszej renowacji zabytków naszego kościoła. W tym roku zaplanowano renowację ławek w nawie głównej. Możemy dokonać tego wpisując w zeznaniu rocznym numer KRS Powizytkowskiego Ośrodka Kultury, który jest wewnętrzną jednostką organizacyjną Kościoła Rektoralnego i posiada status organizacji pożytku publicznego. Informujemy, że bedzie można skorzystać z pomocy Biura Rachunkowego, które się mieści przy wejściu do sklepu u BrygidyZa udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy.

8. Wyrażamy wdzięczność za 2 ofiary na łączną kwotę 200.00 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców we wtorek o godz. 7.00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnika: Niedziela, Gość Niedzielny i kolejnego numeru naszego Biuletynu.