OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021 r. 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

2. W sobotę, o godz. 11.00 msza św. wotywna ku czci św. Jana Pawła II. Kartki z intencjami, prosimy składać w zakrystii kościoła. Można także zapalić światełko wdzięczności.

3. Dziękujemy za ofiary złożone przy poświęceniu kredy i kadzidła oraz 6 ofiar na łączną kwotę 530,00 zł. Dziękujemy za ofiary składane za pomocą ofiaromatu. Bóg zapłać. Msza św. w intencji ofiarodawców w poniedziałek o godz. 18.00.

4. Zwracamy się również z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Powizytkowskiego Ośrodka Kultury w Lublinie, który jest wewnętrzną jednostką Kościoła Rektoralnego. Informujemy, że wzorem lat ubiegłych, będzie można skorzystać z pomocy Biura Rachunkowego. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na prace renowacyjne przy drugiej stalli z obrazami przedstawiającymi sceny z życia św. Brygidy w prezbiterium kościoła. Program prac konserwatorskich przy stallach został w lipcu ubiegłego roku zatwierdzony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie.

5. W związku z ogłoszonym przez Papieża Franciszka Rokiem św. Józefa w naszej wspólnocie w każdą środę po mszy św. o godz. 18.00 będziemy odmawiać litanię do św. Józefa przy ołtarzu w nawie bocznej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodników Niedziela i Gość Niedzielny w cenie po 6,00 zł oraz naszego Biuletynu.