OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020 roku

%MCEPASTEBIN%

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  1. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca KUL. Założycielem i dyrektorem Zespołu jest ks. prof. dr hab. Jarosław Jęczeń, któremu składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie Koncertu Kolęd i Pastorałek. Wszystkich zapraszamy do wspólnego kolędowania!
  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Dziękujemy za złożone ofiary.
  1. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Z tej okazji w niedzielę, 19 stycznia o godz. 15.30 odbędzie się ekumeniczny koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych różnych tradycji chrześcijańskich w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ul. Jaczewskiego 4
  1. Przypominamy, że Kościół Rektoralny przy współpracy z biurem podróży organizuje pielgrzymki do M do Medjugorie. Zapisy do 15 lutego 2020 r. Więcej informacji na stronie internetowej kościoła i w zakrystii.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone przy poświęceniu kredy i kadzidła oraz 2 ofiary na łączną kwotę 350,00 zł. Bóg zapłać. Msza św. w intencji ofiarodawców w środę o godz. 7.30. Zwracamy się również z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Powizytkowskiego Ośrodka Kultury w Lublinie, który jest wewnętrzną jednostką Kościoła Rektoralnego. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na prace renowacyjne przy stallach z obrazami przedstawiającymi sceny z życia św. Brygidy w prezbiterium kościoła. Program prac konserwatorskich przy stallach został w sierpniu ubiegłego roku zatwierdzony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodników Niedziela i Gość Niedzielny w cenie po 6,00 zł oraz kolejnego numeru naszego Biuletynu.