OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16 czerwca 2019 roku

%MCEPASTEBIN%

1.  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. 

2. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 10.30 i 17.30, w niedzielę o godz.17.30.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

3.  W najbliższy czwartek 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Każdy katolik powinien w tym dniu uczestniczyć w Eucharystii i wziąć udział w procesji eucharystycznej. Niech znakiem naszej przynależności do Chrystusa będzie też dekoracja domów niezależnie od trasy procesji. 

4.  W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00; 12.00 i 13.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 wewnątrz kościoła będzie procesja eucharystyczna z odczytaniem czterech Ewangelii. Taca przeznaczona jest na działalność Centrum Jana Pawła II w Lublinie.  

5. Centralne uroczystości Bożego Ciała w Lublinie rozpocznie Msza święta na Placu Katedralnym o godz. 10.00. Po Eucharystii wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie wiodła następującymi ulicami: z Placu Katedralnego ul. Królewską, Prymasa Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium (Wyszyńskiego 6), przy kościele św. Pawła (Bernardyńska 5), przy kościele Św. Ducha (Krakowskie Przedm. 2) oraz przy kościele św. Piotra (Królewska 9).  O godz. 19.30 na Placu Zamkowym odbędzie się XVII „Koncert Chwały”, zatytułowany W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO. Wystąpią  chór i zespół Gospel Rain i PECTUS – rodzinny zespół pop-rockowy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert: Orkiestra Trybunału Koronnego mieszkańcom Lublina. Wykonawcy: Aleksandra Mazurek - skrzypce, Dominika Kołszut - skrzypce, Magdalena Piętka-Chmielewska - skrzypce, Agata Mrówczyńska - skrzypce, Przemysław Stanisławski – dyrygent, Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie. W programie utwory: G.F. Haendla, A. Vivaldiego, G.Ph. Telemanna. Wstęp wolny. 

7. W przyszłą niedzielę w ramach cyklu Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim zapraszamy na koncert: Zakrzewski & Barock. Wykonawcy: Maksym Bevskyi - trąbka, Dymitr Harelau - organy. W programie utwory: G.F. Haendla, P. Baldassarego, M. Zakrzewskiego, J.S. Bacha. Sponsorem koncertu jest Lubelski Węgiel Bogdanka. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu miasta Lublin. Informacja o programie i partnerach koncertu została umieszczona w bieżącym numerze Biuletynu i na stronie internetowej kościoła. 

8. Serdecznie dziękujemy za wrażliwe serca i okazywaną pomoc. W minionym tygodniu złożono 2 ofiary na łączną kwotę 2.100,00 zł. Bóg zapłać. Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów we wtorek o godz. 7.30. 

9. Na stoliku pod chórem znajduje się prasa katolicka: Tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny w cenie 5 zł za egzemplarz oraz kolejny numer naszego Biuletyn.