Ogłoszenia Duszpasterskie

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31 marca 2024 r. 

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny - drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego: W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 18.00, a od wtorku do soboty przed 2 Niedzielą Wielkanocną – Świętem Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00

3. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 18.45 w ramach cyklu: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim zapraszamy na Koncert Wielkanocny: MIŁOSIERDZIE. Wstęp wolny. Zapraszamy. Więcej informacji na stronie internetowej kościoła.

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja trwająca do godz. 17.30. Spowiedź w czasie Mszy św., nabożeństw i adoracji. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 10.30 i 17.30.

6. W sobotę kontynuujemy nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Różaniec w intencji wynagradzającej o godz. 10.30 i 17.30. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11.00. Zapraszamy.

7. W minionym tygodniu złożono 6 ofiar na łączną kwotę 1.650,00 zł. Dziękujemy. Msza św. w intencji ofiarodawców w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 16.00.

8. Wyrażając wdzięczność za paschalną wspólnotę ze Zmartwychwstałym Panem, w imieniu kapłanów pracujących w Kościele Pobrygidkowskim pragnę złożyć wszystkim tu obecnym świąteczne życzenia:

Chrystus zwyciężył zło i śmierć! To radosne orędzie rozbrzmiewa w tych dniach w sercu Kościoła. Zwyciężywszy śmierć, Chrystus obdarza nieskończonym życiem tych, którzy Go przyjmują i wierzą w Niego. Jego śmierć i zmartwychwstanie stanowią zatem fundament wiary Kościoła – mówił przed laty św. Jan Paweł II, papież.

Niech Zmartwychwstały Jezus umocni nas na drodze świętości, napełni nasze serca miłością i nadzieją oraz będzie źródłem optymizmu i radości.

Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo miłości nad nienawiścią, dobra nad złem, pokoju nad przemocą, życia nad śmiercią.

Niech świadomość Chrystusowego zwycięstwa zawsze nam towarzyszy, szczególnie w trudnościach, wśród strachu i niepewności o dzień jutrzejszy.

Zdrowych, rodzinnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Radosnego Alleluja. Szczęść Boże!