OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 pażdziernika 2019 roku

%MCEPASTEBIN%

1. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w naszej wspólnocie: w dni powszednie o godz. 10.30 i 17.30, w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

2. Nowenna przed uroczystością opustową ku czci św. Judy Tadeusza jest połączona z nabożeństwami różańcowymi.

3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misję, zaś ofiary złożone do puszki na Papieskie Dzieło Dzięcięctwa Misyjnego. Bóg zapłać.

4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 18.45 zapraszamy na koncert Człowiek sumienia. W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II w ramach cyklu: Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim Wystąpią: Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie, Iwona Kowalkowska – sopran,  Przemysław Stanisławski - dyrygent, Jacek Brzeziński - narracja. W programie:  muzyka klasyczna i fragmenty z homilii św. Jana Pawła II z pielgrzymki do Skoczowa. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu miasta Lublin. Sponsor koncertu: Lubelski Węgiel Bogdanka. Informacja o partnerach koncertu został umieszczona w bieżącym numerze Biuletynu. Wstęp wolny. Zapraszamy.

5. We wtorek przypada rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego abpa Stanisława Budzika (2011). Pamiętajmy w naszych modlitwach, przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II o naszej archidiecezji i jej Pasterzu. 

6. Kartki wypominkowe są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku pod chórem. Prosimy o wypisanie imion zmarłych oraz daty nabożeństwa. Wypełnione kartki można  składać w zakrystii lub do puszki w kościele z napisem „wypominki”. Przez cały listopad nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 10.30 i 17.30 w niedzielę listopada o godz. 17.30.

7. Informujemy o dyżurach w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny im. św. Brygidy Szwedzkiej. Dyżur prawnika (radca prawny, sędzia, adwokat) w pierwszą, drugą, trzecią środę, pedagoga w czwartek w godz. 16.00 - 18.00, a psychologa w czwartek w godz. 18.00 - 20.00. Porady udzielane są bezpłatnie. Zainteresowane osoby zapraszamy.

8. W dniu 7 października komisja konserwatorska dokonała odbioru prac renowacyjnych przy zabytkowym wyposażeniu kościoła. Szczegółowa informacja o kosztach prac, pozyskanych darowiznach, przyznanych dotacjach i brakujących środkach własnych została umieszczona w bieżącym numerze Biuletynu. Tradycją lat ubiegłych ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę października w Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła są przeznaczone na zapewnienie środków własnych. Dziękujemy wszystkim którzy przekazali 1% podatku na renowację zabytków. Podatnicy przekazali kwotę - 13.761,87 zł. Za tydzień będzie można również nabyć cegiełki: krówki św. Brygidy i książkę Grunwald a Kościół NMP w Lublinie. W ostatnim tygodniu złożono 3 ofiary na kwotę 650,00 zł. Wyrażamy wdzięczność za ofiarne, wrażliwe serca i pomoc finansową. Bóg zapłać.  Msza św. w intencjach ofiarodawców w środę o godz. 7.00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnika: Niedziela, Gość Niedzielny oraz naszego Biuletynu.