PLANOWANE KONCERTY:   

PROJEKT ZREALIZOWANY DZIEKI WSPARCIU ML RGB

Harmonogram koncertów w ramach cyklu: "Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" - edycja 2020:

 

KONCERT NR 3: KONCERT PAPIESKI – 18.10.2020 r.  godz. 18.45 - odwołany 

W związku z przypadającą 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II dedykujemy mieszkańcom Lublina Koncert Papieski. Celem koncertu jest organizacja spektaklu słowno-muzycznego przybliżającego postaci i nauczanie w kwestii rodziny św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Lublina i byłego profesora KUL. Fragmenty przemówień papieskich będą zaczerpnięte z homilii wygłoszonych w czasie pielgrzymki do Polski. Teksty Papieskie przedstawione zostaną przez zawodowego aktora, lub dziennikarza zaś oprawę muzyczna stanowić będzie sakralna muzyka religijna i muzyka instrumentalna Zadanie polega na upowszechnianiu wśród mieszkańców Lublina dziedzictwa kulturalnego związanego z myślą i nauczaniem Papieża Jana Pawła II. Cele zadania zostaną osiągnięte poprzez upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II w formie recytacji wybranych fragmentów przemówień, homilii, cytatów i myśli Papieża przeplatanych muzyką sakralną. Wykonawcą koncertu będzie Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie z dyrygentem i solistą. Orkiestrę Trybunału Koronnego tworzą muzycy na co dzień związani z Filharmonią Lubelską, Teatrem Muzycznym w Lublinie.
W programie: J. S. Bacha, G. F. Haendla, D. Buxtehude, W. A. Mozarta, B. Stielera.
Wykonawcy: 15 muzyków - Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie, dyrygent, solista, narrator,

KONCERT NR 4: TE DEUM DLA JANA PAWŁA II z – 25.10.2020 r.  godz. 18.45 - odwołany
Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły i 42. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zadanie polega na upowszechnianiu wśród mieszkańców Lublina dziedzictwa kulturalnego związanego z myślą i nauczaniem Papieża Jana Pawła II. Cele zadania zostaną osiągnięte poprzez upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II, św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Lublina i byłego profesora KUL.
W programie: Górecki, Penderecki, Zelenki, Łukaszewski, Mozart - Koncert na flet i harfę.
Wykonawcy: Chór Akademicki UMCS, Orkiestra Barokowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, dwóch solistów, dyrygent prof. Urszula Bobryk i prof. Teresa Krasowska.

KONCERT NR 5: PIOTR SELIM - DZIĘKUJĘ ZA WOLNOŚĆ - 8.11.2020 r.  godz. 18.45 - odwołany
Koncert „Dziękuję za wolność” to propozycja odnosząca się, między innymi, do upamiętnienia obchodzonej w 2020 roku rocznicy 100 - lecia Bitwy Warszawskiej, która odegrała pierwszorzędną rolę w obronie Polski i Europy przed ekspansywną polityką Rosji, a wraz z nią - utopijną ideologią komunizmu. Program koncertu będzie obejmował i utwory pochodzące z tego okresu, ale także nawiązujące do innych zrywów niepodległościowych narodu polskiego - pieśni Powstania Warszawskiego, stanu wojennego czy z okresu walk Solidarności w latach osiemdziesiątych XX wieku. W programie będą również współczesne piosenki nurtu bardowskiego poruszające kwestię korzystania z wywalczonej przed laty wolności. Część utworów będzie pochodziła z repertuaru autorskiego Hanny Lewandowskiej (słowa) i Piotra Selima (muzyka). Wśród nich znajdą się utwory najnowsze, na szerszą skalę niepublikowane oraz premierowe.

KONCERT NR 6: KONCERT PATRIOTYCZNY: DLA NIEPODLEGŁEJ - 22.11.2020 r.  godz. 14.00 - odwołany
Pierwszy z nich to: "Dla Niepodległej". Połączenie pasji i talentu młodych muzyków stworzy niepowtarzalny efekt. Muzyka wykonywana przez tych młodych artystów podniesie rangę uroczystości odbywających się w naszym kościele. Pozwoli też lokalnej społeczności na integrację i wspólne przeżywanie uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
W programie: pieśni legionistów, patriotyczne i niepodległościowe.
Wykonawcy: Zespół instrumentalno-muzyczny Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

 

Koncerty patriotyczne Piotr Selim - Dziękuję za wolność i Dla Niepodległej zrealizowano dzięki wsparciu miasta Lublin i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. 

 

KONCERTY ZREALIZOWANE W 2020 ROKU: 

 

KONCERT NR 2: SAKSOFONARIUM - OBLICZA SAKSOFONU – 27.09.2020 r.  godz. 18.4527.09.2020 koncert plakat A3 4 1
Zaprezentowanie możliwości brzmieniowych nietypowego zespołu instrumentalnego jakim jest kwartet saksofonowy. Ukazanie różnic miedzy instrumentami z rodziny saksofonów. Zapoznanie publiczności z szerokim i różnorodnym repertuarem zarówno polskich jak i zagranicznych kompozytorów muzyki klasycznej i rozrywkowej.


W programie: Kamil Wróblewski, Patryk Walczak, Henryk Kuźniak, Pedro Itturalde, Ilio Volante, George Gershiwin, Heiner Wiberny,`Henry Mancini, Paul Desmond, Thelonius Monk.


Wykonawcy: Saksofonarium w składzie: Joanna Wróblewska - saksofon sopranowy, Aleksandra Skierka- Przybyłka - saksofon altowy, Aneta Baziak - saksofon tenorowy, Paulina Owczarek - saksofon barytonowy

 

 

 

KONCERT NR 1: DWA BRZMIENIA. OD BAROKU DO WSPÓŁCZESNOŚCI – 20.09.2020 r. godz. 18.4520.09.2020 koncert plakat A3 3 1

"Dwa brzmienia. Od baroku do współczesności" - tak zatytułowany koncert przedstawia rzadko słyszane połączenie dwóch instrumentów - organów i fortepianu. Program duetu lubelskich artystów Moniki Hołowni i Dymitra Harelau został dobrany tak, aby w jedną godzinę móc zabrać słuchaczy w dźwiękową podróż obejmującą niemalże trzy stulecia: wysłuchać muzyki Vivaldiego, przenieść się w romantyczne czasy Cesara Francka, zatrzymać się w XX-wiecznej Rosji, słuchając dzieł Szostakowicza i Rachmaninowa oraz dotrzeć do uczuciowych aranżacji Michaela Schütza, niemieckiego kompozytora naszych czasów. 
W programie: C. Demarest, C. Franck, S. Rachmaninov, M. Reger, C. Saint-Saëns, M. Schütz, D. Szostakowicz, A. Vivaldi. 
Wykonawcy: Monika Hołownia – organy, Dymitr Harelau – fortepian

 

Koncert Kolęd i Pastorałek

 

koncert 2020.01.12

w wykonaniu

Zespołu Pieśni i Tańca KUL

Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020 r.,

godz. 13.15 oprawa muzyczna Mszy św.

godz. 14.00 Koncert Kolęd i Pastorałek 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwszy w naszej krótkiej historii Koncert Kolęd i Pastorałek. Zespół Pieśni i Tańca powstał przy Szkole Języka i Kultury Polskiej KUL w lutym ubiegłego roku z inicjatywy Jego Magnificencji ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego, Rektora Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II. Już po kilku miesiącach czasie Święta Patronalnego KUL, 28 czerwca o godz. 14.30 w Sali Teatralnej w Centrum Transferu Wiedzy KUL odbył się Inauguracyjny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca KUL pt. „Noc Juna”.

W kolejnych miesiącach Zespół 3 razy koncertował w Polsce i dwa raz w Kijowie. Obecnie Zespół tworzą 62 osoby, które należą do 4 sekcji (dwie taneczne, chór i orkiestra). Więcej o Zespole: https://www.kul.pl/aktualnosci,19101.html

Założycielem i dyrektorem Zespołu jest ks. dr hab. Jarosław Jęczeń, prof. KUL, kierownikiem artystycznym – p. Barbara Brzozowska, opiekunem chóru – p. Karolina Filipczak-Sulima, orkiestrę prowadzi p. Lesia Błyszczak.

 

 

 

 

 

KONKURSY 2020  

W ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta Lublin Miasto Kultury 2020 złożono projekt: " Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" i " Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Koncerty Patriotyczne" - roztrzygnięcie pod koniec stycznia - początek lutego 2020

W ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie złożono projekt: "Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Koncerty Patriotyczne" -  roztrzygnięcie pod koniec stycznia - początek lutego 2020