KONCERT MAGNIFICAT - 03.06.2018 r. godz.19.00

 

koncert zaproszenie A6

 

Wykonawcami koncertu będą dwa zespoły: kwartet smyczkowy oraz chór mieszany. Kwartet smyczkowy tworzą muzycy na co dzień związani z Filharmonią Lubelską, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie. Chór Jana Pawła II  pod dyrekcją ks. Tomasza Lisieckiego działa przy Centrum Jana Pawła II i tworzą go osoby wykonujące przede wszystkim muzykę liturgiczną.  Na program koncertu złożą się utwory o tematyce maryjnej. Repertuar zostanie ukazany w 3 różnych aspektach wykonawczych: instrumentalnym, wokalnym oraz wokalno-instrumentalnym. Wykonawcy zaprezentują publiczności m. in.: "Ave Maria"  (J. S. Bach-Ch. Gounod, G. Caccini, M. Lorenc), "Medytację" z opery "Thais" J. Massenet w opracowaniu M. Mazurka na kwartet smyczkowy, a także "Magnificat" J. Pachelbela na chór i kwartet smyczkowy.

Wystąpią:

Kwartet smyczkowy w składzie:

Aleksandra Mazurek - I skrzypce

Dominika Kołszut - II skrzypce

Katarzyna Czerniawska - altówka

Weronika Kociuba - wiolonczela 

Chór im. św. Jana Pawła II

Ks. Tomasz Lisiecki - dyrygent

W programie: utwory kompozytorów J.S. Bach, Ch. Gounod, P. Mascagni, F. Schubert, J.  Massenet, M. Lorenz, J. Pachelebel

Program koncertu:

Jan Sebastian Bach/Charles Gounod - "Ave Maria"

Pietro Mascagni - Intermezzo z opery "Cavalleria rusticana"03.06.2018koncert zaproszenie A6 2

Franz Schubert - "Ave Maria"

Jules Massenet - "Medytacja" z opery "Thais" w opracowaniu Mieczysława Mazurka

Michał Lorenc -"Ave Maria"

Johann Pachelbel - "Magnificat" D-dur P.246 na chór, kwartet smyczkowy i organy w opracowaniu Mieczysława Mazurka

Aleksandra Mazurek - I skrzypce

 

 

Aleksandra Mazurek od dzieciństwa związana jest ze środowiskiem kulturalnym i muzycznym Lublina. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec Prof. Macieja Sobczaka. Od 2003 roku związana jest z orkiestrą  Filharmonii Lubelskiej (od 2013 r. jako muzyk I głos – solista); od 2004 roku współpracuje z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie. Od lat współpracuje z wieloma zespołami (m.in. Tomasz Momot Orchestra, Tarkowski Orkiestra, Warschauer Saymphonie-Orchester, Camerata Lubelska).Od 2004 roku prowadzi klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

Dominika Kołszut - II skrzypce

Dominika Kołszut - Absolwentka Akademii  Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku,  Uczestniczka kursów muzycznych w Polsce i Szwajcarii, laureatka konkursu Bachowskiego w Gdańsku w kategorii „zespoły kameralne” (2002 r. wyróżnienie). Aktualnie  koncertmistrz Teatru Muzycznego  w Lublinie. Od 2004 roku związana z Orkiestrą Trybunału Koronnego w Lublinie, a od kilku lat współpracuje również z Tarkowski Orkiestra, nagrywając muzykę do seriali, reklam i filmów.  Miłośniczka psów, jazdy na nartach i tańca, której pasją jest muzyka i podróżowanie.

Katarzyna Czerniawska – altówka

Katarzyna Czerniawska jest  absolwentką  Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2005 roku uzyskała dyplom z oceną bardzo dobrą w klasie altówki prof. Ireny Albrecht. W latach 2004-2005 pracowała w Państwowej Orkiestrze Bałtyckiej, a w latach 2008-2009 była członkiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Od 2006 roku pracuje w Filharmonii Lubelskiej, obecnie jako prowadząca grupę altówek oraz w Orkiestrze Trybunału Koronnego. Jako pedagog prowadzi klasę altówki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

 

Weronika Kociuba - wiolonczela 

Weronika Kociuba ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi, w klasie Dominika Połońskiego. Grała w I, Culture Orchestra pod batutą Sir Neville’a Marrinera. Współtworzyła wiele projektów międzynarodowych, koncertując w takich salach jak Berliner Philharmonie, Royal Festival Hall w Londynie czy Teatro Real w Madrycie. Jest silnie związana z Lublinem, gdzie pracuje w orkiestrze Filharmonii Lubelskiej, prowadzi klasę wiolonczeli w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego oraz jest członkinią Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

 

Chór im. św. Jana Pawła II

Chór św. Jana Pawła II powstał w maju 2011 r. Podczas wspólnego pielgrzymowania do Rzymu na beatyfikację Papieża Polaka wśród uczestników pielgrzymki zrodził się pomysł założenia zespołu wokalnego. Chór rozpoczął próby w kościele św. Wojciecha na Podwalu w Lublinie, gdzie funkcję organisty pełnił ks. Tomasz Lisiecki, będący jednocześnie dyrygentem nowego zespołu. Wkrótce dołączyły nowe osoby, związane z duszpasterstwem prowadzonym przez rodzonego brata dyrygenta – ks. Wojciecha Lisieckiego. Aktualnie chór pracuje przy Archidiecezjalnym Centrum Jana Pawła II w Lublinie. Zespół wykonuje utwory sakralne różnych kompozytorów, m. in.: J. Rheinbergera, J. Pachelbela, A. Lottiego, J. Maklakiewicza, H. M. Góreckiego, S. Kwiatkowskiego, A. Koszewskiego i innych.    

Ks. Tomasz Lisiecki – dyrygent

Ks. dr Tomasz Lisiecki jest absolwentem Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Podyplomowego Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji ds. Muzyki Kościelnej Archidiecezji Lubelskiej, oraz wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prowadzi zajęcia z muzyki kościelnej oraz emisji głosu w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie. Tam też pełni funkcję dyrygenta chóru seminaryjnego oraz scholii gregoriańskiej. Aktualnie pełni funkcję organisty w lubelskim kościele pw. św. Rodziny. Jest założycielem i dyrygentem Chóru św. Jana Pawła II.  

WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY!

Patronat honorowy: Elżbieta KRUK – Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu

 

PROJEKT ZREALIZOWANY DZIEKI WSPARCIU ML RGB

 

 

 

 

 

 

Mecenas koncertu: LOGO GRUPA AZOTY Pulawy 002

 

Partnerzy:                                                  Powizytkowski Ośrodek Kultury w Lublinie

 

WBS                                                                                    logo SBP Piaski