Szanowni i WprawieniPielgrzymi, 

Zapraszam na niecodzienną pielgrzymkę podróż i rejs do Matki Bożej - "tej co w Ostrej świeci Bramie" by tam z rodakami z Wileńszczyzny przeżyć uroczystość Jej Wniebowzięcia. 

Droga nasza będzie iodła morzem i lądem. Szlakami wielkiego handlu i śladami wielkich świętych kobiet, św. Urszuli Ledóchowskiej i św. s. Faustyny. Prawie codziennie o poranku będą nas witały wschody i żegnały zachody słońca na pełnym morzu. Przebywszy wielkie błękity i tajemnicze głębie Bałtyku, będziemy mogli przybijać i cumować do serc stolic Skandynawii i innych miast krajów Nadbałtyckich.

Zacumujemy w mieście, które zabudowano nie ludziom, ale jako  stolice carom. Poznając przeszłość niecodziennych miejsc, z każdym dniem zbliżać się będziemy do miasta w którym tajemnice Swojego Miłosierdzia objawiał Bóg.

W dniu Wniebowzięcia Matki Jego Syna chcemy zaśpiewać mu Tedum wielbić  Go "w wielkich rzeczach, które wciąż czyni w naszym życiu".

Umocnieni tym spotkaniem i tym nawiedzeniem Matki Najświętszej pełnej Miłosierdzia będziemy mogli wrócić do naszych domów by na codzień żyć siłami i łaskami zaczerpniętymi z naszego pielgrzymowania.

Wobec tego nie pozostaje mi nic innego jak z serca zaprosić  do eksploracji czasów i przestrzeni, które będziemy wspólnie dzielić w pątniczej przygodzie!

Szczegóły w poniżej. Nie lecimy, a płyniemy: paszporty konieczne. 

Organizator Biuro Pielgrzymkowe Frater (opiekowało się nami w pielgrzymce do Lourdes)

Serdecznie zapraszam 

O. Waldemar CSsR 

 

Via Baltica Sankt Petersburg Ostra Brama 11 dni. 1

 Via Baltica Sankt Petersburg Ostra Brama 11 dni. 2