Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim17.03.2024 koncert wielkopostny Z głebokości wołam

Niedziela, 17 marca 2024 r. godz. 18.45

KONCERT WIELKOPOSTNY:
Z GŁĘBOKOŚCI WOŁAM ... 

Wykonawcy:
Kairos - Męski Zespół Wokalny
Borys Somerschaf - dyrygent
Stanisław Maryjewski - organy

W programie: śpiewy ormiańskie, gruzińskie i koptyjskie oraz muzyka cerkiewna.

KAIROS - Jedyny w Polsce Męski Zespół Wokalny, który w swoim repertuarze jednocześnie prezentuje piękne śpiewy cerkiewne oraz fragmenty liturgii ormiańskiej, gruzińskiej i greckiej.

Zespół był gościem wielu festiwali i konkursów, brał udział w nagraniach muzyki do filmów "Wiedźmin" i "Quo vadis".

KAIROS koncertował na wielu prestiżowych polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Katedrze Berlińskiej, w paryskim College des Bernardines, w katedrze ormiańskiej we Lwowie i w Kościele Mariackim w Krakowie.

Twórcą i liderem zespołu jest Borys Somerschaf - dyrygent, kompozytor i wokalista.

STANISŁAW MARYJEWSKI  - urodził się w 1985 r. w Lublinie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II° w klasie organów dr Jadwigi Kowalskiej oraz Instytut Muzykologii na Wydziale Teologii KUL w klasie organów specjalnych prof. Jarosława Wróblewskiego. Kształcił się również na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów w klasie organów tego samego pedagoga na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pierwszym organistą Archikatedry Lubelskiej, członkiem Komisji ds. Muzyki Kościelnej oraz wykładowcą Studium Organistowskiego w Lublinie.

Stanisław Maryjewski ma w swoim repertuarze utwory od muzyki dawnej po współczesność. Ze szczególnym upodobaniem wykonuje literaturę francuską i polską przełomu XIX i XX w. oraz improwizacje. Uczestniczył w kilku kursach mistrzowskich, jest także laureatem konkursów kompozytorskich. Zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Ružomberoku (Słowacja). Nagrał kilkadziesiąt płyt z muzyką organową. Dokonał wielu premierowych nagrań utworów organowych polskich kompozytorów. Jest także autorem muzyki do pieśni i nabożeństw.

Koncertuje w ośrodkach muzycznych w kraju i za granicą. Jako akompaniator współpracuje na stałe z solistami i zespołami.

Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwali organowych odbywających się w Archikatedrze Lubelskiej, w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie, w Kraśniku oraz Janowie Lubelskim.

ZREALIZOWANY DZIEKI WSPARCIU ML CMYK

WSTEP WOLNY.

ZAPRASZAMY!