PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE, CHORWACJI, BOŚNI I HERCEGOWINY, WĘGRY
TERMIN: 19.05. - 26.05. 2020 r.
/jeżeli sytuacja pozwoli to pielgrzymka odbędzie się w zaplanowanym terminie, jeżeli będzie utrzymywał się stan zagrożenia epidemicznego pielgrzymka odbędzie się w innym terminie/
19.05. /wtorek/
Wyjazd z Lublina z przystanku przy Placu Wolności, o godz. 02:00. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry do Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Zagrzebia.
20.05. /środa/
Śniadanie, przejazd do Narodowego Parku Plitwickich Jezior (powstałego w 1949 roku, zwiedzanie 16 tarasowo ułożonych jezior połączonych ze sobą 92 wodospadami). Przejazd do Medjugorje. Obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.
21.05. /czwartek/
Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie: wyjście na Górę Objawień (Podbrdo), Kościół św. Jakuba, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.
22.05./piątek/
Śniadanie, przejazd do Dubrownika – najlepiej zachowanego zespołu średniowiecznego miasta do którego wchodzi się dwiema bramami: Pile i Ploce, otoczonego murami dł. 1952 m i 25 m wysokimi z VIII-XVI w., którymi można obejść wokół miasto, co stanowi największą atrakcję zwiedzania. Wśród najcenniejszych budowli: katedra z XII w. ,pałace Rektorów i Sponza, klasztory Dominikanów i Franciszkanów z najstarszą apteką w Europie. Przejazd do Neum, krótki odpoczynek nad morzem. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.
23.05. /sobota/
Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie, m.in. wyjście na Górę Kriżevac. Po południu wyjazd na wodospady Kravica na rzece Trebisat. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.
24.05. /niedziela/
Śniadanie, przejazd do Mostaru: zwiedzanie miasta; główny zabytek to kamienny Stary Most z 1566, zburzony przez Chorwatów w 1993 r i odbudowany w 2004 r oraz turecka Starówka, Przejazd do Sarajewa, pięknej stolicy Bośni i Hercegowiny - zwiedzanie starego miasta. Przejazd do Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Zagrzebia.
25.05. /poniedziałek/
Śniadanie. Przejazd do Egeru na Węgrzech - posiłek i degustacja wina w Dolinie Pięknej Pani ( płatne dodatkowo), dalszy przejazd przez Słowację do Polski.
26.05. /wtorek/
Powrót do Lublina w godzinach nocnych z 25 na 26 maja.
CENA 1300 PLN + 50 Euro
DLA GRUPY 48 OSÓB PRZY KURSIE 1 EURO = 4,30 PLN
Cena zawiera:
- przejazd komfortowym autokarem na całej trasie
- opiekę pilota - przewodnika
- ubezpieczenie NNW i KL
- 2 noclegów w hotelach klasy turystycznej, 4 noclegi w Pensjonacie, 6 śniadań, 6 obiadokolacji
- opłaty graniczne, drogowe, parkingowe
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wejście do Plitwickich Jezior i Wodospadów Kravica
- opłaty wjazdowe do Medjugorje i Dubrownika Check Point
- podatek VAT w Chorwacji
Cena nie zawiera:
- degustacja wina i posiłek w Egerze (ok. 8-10 EUR)
- posiłków nie wymienionych w programie
- w niektórych hotelach napoje do obiadokolacji są płatne dodatkowo
UWAGA: Do
wyjazdu niezbędne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Kolejność zwiedzanie może ulec zmianie.
Istnieje możliwość zorganizowania rejsu po Zatoce Neum - płatne dodatkowo 8-10 EUR/osoba.
Zaliczkę w wysokości 400 zł należy wpłacić do 15 lutego 2020 r.
INFORMACJE I ZAPISY:
Ks. Dariusz Bondyra, tel. 502 176 619
ORGANIZATOR:
APPIA Biuro Podróży i Usług w Kraśniku
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr z CEOTiPUNPUT 9813