PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE, CHORWACJI, BOŚNI I HERCEGOWINY, WĘGRY

TERMIN: 31.08. - 07.09. 2021 r. 

 /jeżeli sytuacja pozwoli to pielgrzymka odbędzie się w zaplanowanym terminie, jeżeli będzie utrzymywał się stan zagrożenia epidemicznego pielgrzymka odbędzie się w innym terminie/

 

31.08. /wtorek/

Wyjazd z Lublina z przystanku przy Placu Wolności, o godz. 02:00. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry do Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Zagrzebia.

01.09. /środa/

Śniadanie, przejazd do Narodowego Parku Plitwickich Jezior (powstałego w 1949 roku, zwiedzanie 16 tarasowo ułożonych jezior połączonych ze sobą 92 wodospadami). Przejazd do Medjugorje. Obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.

02.09. /czwartek/

Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie: wyjście na Górę Objawień (Podbrdo), Kościół św. Jakuba, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.

03.09./piątek/

Śniadanie, przejazd do Dubrownika – najlepiej zachowanego zespołu średniowiecznego miasta do którego wchodzi się dwiema bramami: Pile i Ploce, otoczonego murami dł. 1952 m i 25 m wysokimi z VIII-XVI w., którymi można obejść wokół miasto, co stanowi największą atrakcję zwiedzania. Wśród najcenniejszych budowli: katedra z XII w., pałace Rektorów i Sponza, klasztory Dominikanów i Franciszkanów z najstarszą apteką w Europie. Przejazd do Neum, krótki odpoczynek nad morzem. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, nocleg w Pensjonacie.

04.09. /sobota/

Śniadanie, całodzienny pobyt w Medjugorie, m.in. wyjście na Górę Kriżevac. Po południu wyjazd na wodospady Kravica na rzece Trebisat. Powrót do Pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.

05.09. /niedziela/

Śniadanie, przejazd do Mostaru: zwiedzanie miasta; główny zabytek to kamienny Stary Most z 1566, zburzony przez Chorwatów w 1993 r i odbudowany w 2004 r oraz turecka Starówka, Przejazd do Sarajewa, pięknej stolicy Bośni i Hercegowiny - zwiedzanie starego miasta. Przejazd do Chorwacji. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicy Zagrzebia.

06.09.  /poniedziałek/

Śniadanie. Przejazd do Egeru na Węgrzech - posiłek i degustacja wina w Dolinie Pięknej Pani ( płatne dodatkowo), dalszy przejazd przez Słowację do Polski.

07.09. /wtorek/

Powrót do Lublina w godzinach nocnych z 6 na 7 września 2021 r..

CENA 1300 PLN + 65 Euro

DLA GRUPY 48 OSÓB PRZY KURSIE 1 EURO = 4,30 PLN 

 

Cena zawiera:

- przejazd komfortowym autokarem na całej trasie, wyposażonym w barek kawowy, DVD, klimatyzację, fotele uchylne z pasami bezpieczeństwa

- opiekę pilota - przewodnika

- ubezpieczenie NNWi KL +Assistance (w tym leczenie covid)

- 2 noclegi w hotelach klasy turystycznej, 4 noclegi w Pensjonacie,

- 6 śniadań, 6 obiadokolacji

- opłaty graniczne, drogowe, parkingowe

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wejście do Plitwickich Jezior i Wodospadów Kravica

- opłaty wjazdowe do Medjugorje i Dubrownika Check Point

- podatek VAT w Chorwacji

 

Cena nie zawiera:

- degustacja wina i posiłek w Egerze (ok. 8-10 EUR)

- posiłków nie wymienionych w programie

- w niektórych hotelach napoje do obiadokolacji są płatne dodatkowo

- wydatków własnych  - ubezpieczenia rozszerzonego oraz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (płatne dodatkowo ok. 3% wartości imprezy)

- dopłata do pokoju jednoosobowego 100 Euro łącznie za 6 noclegów

 

UWAGA: Do wyjazdu niezbędne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Kolejność zwiedzanie może ulec zmianie.

Istnieje możliwość zorganizowania rejsu po Zatoce Neum - płatne dodatkowo 8-10 EUR/osoba.

Pozostała kwotę - 900,00 zł należy wpłacić do 31 lipca 2021 r.

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Ks. Dariusz Bondyra, tel. 502 176 619

  

ORGANIZATOR:

APPIA Biuro Podróży i Usług w Kraśniku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.appiatravel.pl

nr z CEOTiPUNPUT 9813