PIELGRZYMKA: SZLAKIEM ŚW. CHARBELA W LIBANIE

 Termin: 21-28 kwietnia 2020

Cena pielgrzymki: 2000 PLN + 590 USD 

Trasa: Grota Jeita - Harisa - Himlaya - Bekaa Kafra - Las Bożych Cedrów - Qozhaya - Annaya – Sidon – Tyr - Byblos - Jrabta - Beirut - Ksara 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1

O godz. 15.00 wyjazd w Kraśnika z dworca autobusowego przy ul. Jagiellońskiej. Przejazd autokarem na lotnisko Chopina w Warszawie. O godz. 20.25 odprawy i przelot do Bejrutu. 

Dzień 2

Przylot do Bejrutu, przejazd do hotelu, zakwarterowanie, śniadanie. W ten dzień przypada comiesięczne Święto św. Charbela w Libanie. Spędzimy je ze św. Charbelem w Annaya. Weźmiemy udział w procesji, która wiedzie z pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia z naszych chorób. Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj  dokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Przy grobie odbędzie się Msza Święta. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Charbela. Bekaa Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1500  m n.p.m., dom rodzinny.( Msza sw ). Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do Biet El Dien – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Potem zwiedzanie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju; to dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Zwiedzanie miast Sidon i Tyr, ( Msza sw. w kosciele maronickim w Sydonie i spotkanie z tamtejszym biskupem. Jesli bedzie mozliwe to wizyta w sanktuarium Maryjnym, w ktorym sa relikwie Jana Pawła II i sw.Faustyny). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie,   wyjazd    do   sanktuarium    w Himlaya –    malowniczego   miasteczka   rodzinnego   św.   Rafki z pozostałościami po jej domu. Później wizyta w sanktuarium NMP Pani Oswobodzicielki w Bikfajja, którym opiekuje się Zakon Jezuitów. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Zahleh, zwiedzanie sanktuarium, wjazd na statuę Matki Bożej.Odwiedzimy jaskinie Ksara. Czas na degustację win i zakupy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. 

Dzień 6

Śniadanie. Wycieczka do grot Jeita najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11  mil (18  km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita jest jedną z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważaną za dumę Libanu i jest finalistą w konkursie „Nowych Siedem Cudów Świata”. Następnie Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Przejazd do Sanktuarium w Harissa ( Msza sw ) – bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, katedra Maronicka. Kolacja libańska, powrót do hotelu, nocleg. 

Dzień 7 

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu - muzeum narodowe, polski cmentarz. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one w miejscowości Kfifane. Annaja - v pustelni sw. Szarbela odprawa ostatniej pielgrzymkowej Msze sw., powrot do hotelu, kolacja a nocleg. 

Dzień 8

O godz. 1.00 przejazd na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie w Warszawe o 6:30. Przejazd autokarem do Kraśnika. 

 

PRZELOTY  

LO 145   21APR 2 WAWBEY  2225  0255+1  LOT

LO 146  28APR 2 BEYWAW  0350 0630 LOT 

 

CENA ZAWIERA: 

• przelot Warszawa – Bejrut – Warszawa z bagażem podręcznym (55x40x23 cm, max. 8 kg + druga sztuka 40x30x12 cm) oraz z bagażem rejestrowym 20KG 

• przejazdy w Libanie klimatyzowanym autobusem, 

• 7 noclegów w hotelu ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

• 6 śniadań i 6 kolacji, 

• opiekę pilota wycieczek, 

• ubezpieczenie AXA 

 

CENA NIE ZAWIERA:

• lokalnych przewodników, biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat miejscowych i wjazdowych, słuchawek systemu tour audio guide, zwyczajowych napiwków dla miejscowej obsługi – koszt 100 USD

• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego 200 USD 

• dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Libanu, które musi zostać wykupione w dniu podpisania umowy 

• obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł.

• transfer autokarowy Kraśnik -Warszwa lotnisko -Kraśnik 150 zł

• w trakcie wycieczki do Libanu walutę można też wymieniać w kantorach. które są dostępne we wszystkich większych miejscowościach. Dolary, jakie zabierają Państwo z sobą (zarówno na wydatki programowe dla pilota, jak i na własne wydatki) muszą być w nowych banknotach z tzw. "dużymi głowami". 

• uczestnicy pielgrzymki do Libanu otrzymują wizy na lotnisku w momencie kontroli paszportowej. Wiza jest bezpłatna. 

• Aby wjechać do Libanu paszport nie może zawierać śladów pobytu w Izraelu. 

 

ZAPISY I INFORMACJE

APPIA BIURO PODRÓŻY I USŁUG ul. Narutowicza 1 lok.13/1. Kraśnik tel. 504 267 407 

Uwaga! Zaliczkę w wysokości 1500 zł należy uiścić do dnia 15 grudnia 2019 r.