Francja3 2Francja1Francja3 1

Termin: 22 - 30. 06.2019 r.

Dzień 1 Wyjazd z Polski

O ustalonej godzinie (godziny nocne) spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. Całodniowy przejazd. Wieczorem przyjedziemy na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 Reims

Rano, po śniadaniu, udamy się w dalszą drogę do Francji. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Reims, miasta koronacyjnego królów francuskich. Zobaczymy jedną z najwspanialszych katedr gotyckich. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w okolicy Paryża, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Paryż

Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Paryża – stolicy Francji. Weźmiemy udział we Mszy św. w kaplicy Cudownego Medalika przy Rue de Bac. Po południu zwiedzimy wyspę Cite, zobaczymy katedrę Notre-Dame, zobaczymy Wieżę Eiffla oraz Dzielnicę Łacińską. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych rejs po Sekwanie. Powrót na nocleg. 

Dzień 4: Lisieux

Rano, po śniadaniu przejazd do Lisieux, miasta św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nawiedzenie Karmelu, gdzie znajduje się grób i relikwie Świętej, a  następnie wizyta w domu rodziny Marten „Buissonnets” i w monumentalnej Bazylice, gdzie szczególnym kultem otaczana jest zarówno św. Teresa jak i Jej Rodzice niedawno kanonizowani święci Zelia i Ludwik Marten. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Mont St. Michele 

Rano po śniadaniu, przejedziemy na Mont St. Michele, wyspie – prawdziwym cudzie natury, na której w miejscu objawień św. Michała Archanioła zbudowane zostało przesławne opactwo benedyktyńskie otoczone średniowiecznym miasteczkiem i potężnymi fortyfikacjami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Tours, Nevers

Rano, po śniadaniu przejazd w kierunku Tours. Nawiedzenie grobu św. Marcina. Następnie przejazd do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta. Zwiedzimy muzeum i grotę. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: La Salette          

Rano, po bardzo wczesnym śniadaniu przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu. Po niej, w miarę możliwości, będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 8: Ars

W godzinach rannych Msza Św, po niej śniadanie. Następnie czas na indywidualną modlitwę. Około południa wyruszymy do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię niezmienioną od czasów jego posługi. Następnie wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny autokarem. 

Dzień 9: Powrót do Polski 

W godzinach wieczornych przyjedziemy do Polski. Zakończenie pielgrzymki. 

Zapisy do 31 stycznia 2019r. Przy zapisie wpłata zaliczki w wysokości 1.000,00 zł.

cena: 3150,00 zł/os

CENA ZAWIERA:

Przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w: klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd);

7 noclegów w hotelach 2**/3*** (pokoje 2 – osobowe z łazienkami);

Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;

Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe;

Opiekę polskojęzycznego pilota;

Codzienna Msza Św.; 

Przedstawiony program zwiedzania;

Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Na te wszystkie dodatkowe koszty związane z realizacją programu należy zaopatrzyć się w kwotę 80 euro/os. – płatne u pilota w autokarze, dodatkowo dla chętnych 25 euro/os. wjazd na wierzę Eiffla;

napoi do obiadokolacji;

dopłaty do pokoju 1-osobowego;

dopłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (4,14% ceny) – płatne tylko w dniu zapisu na pielgrzymkę;

świadczeń niewymienionych w ofercie.

BP ORLANDO

B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW

PROSIMY O ZABRANIE WAZNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU)