Lourdes1BARCELONA – CARCASSONNE - LOURDES - MONTSERRAT - COSTA BRAVA - TOSSA DE MAR - GIRONA

Termin: 16.06 – 24.06.2018

DZIEŃ 1: Wylot z Polski do Barcelony 16.06
Spotkanie na lotnisku w Modlinie. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany odlot do Hiszpanii o godz. 20:35. Przylot do Barcelony w godzinach 23:45. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu bez obiadokolacji (ze względu na bardzo późny przelot). Nocleg.

DZIEŃ 2: Carcassonne, Lourdes 17.06
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Carcassonne - jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Lourdes. Pobyt w miejscu, gdzie 160 lat temu objawiła się Św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna, która wzywając do pokuty i modlitwy, uczyniła to miejsce znakiem uzdrawiającej łaski Bożej. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła w grocie Massabielle, dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej w Lourdes i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i Najbliższych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: Lourdes 18.06
Rano śniadanie, Msza święta. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Przejście Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną, Oratorium, w którym przystąpiła do I Komunii świętej oraz dom, gdzie mieszkała rodzina św. Bernadetty już po Objawieniach. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu Droga Krzyżowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: Lourdes, Montserrat, Costa Brava 19.06
Śniadanie. Msza Święta w Lourdes. Następnie przejazd na wzgórze Montserrat, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, zwane przez Katalończyków La Moreneta. Jest to Najważniejsze Sanktuarium dla mieszkańców Katalonii i całej Hiszpanii. Msza Święta. Następie powrócimy na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5: Costa Brava, Tossa de Mar 20.06
Śniadanie w hotelu. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie. Dla chętnych możliwy będzie rejs statkiem (dodatkowo płatny) do urokliwej średniowiecznej miejscowości Tossa de Mar – perełki wybrzeża Costa Brava. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6: Barcelon 21.06
Śniadanie. Przejazd do stolicy Katalonii - Barcelony. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia najsłynniejszego i wciąż niedokończonego dzieła Antonio Gaudiego - Sagrada Familia (z zewnątrz). Następnie przejedziemy do centrum miasta. Spacer po średniowiecznym centrum do Dzielnicy Gotyckiej. Nawiedzimy Katedrę Św. Eulalii – Msza Święta. Spacer najdłuższą i uznaną za jedną z najbarwniejszych ulic Barcelony – La Ramblas. W tym dniu także wizyta w barcelońskim Oceanarium oraz na słynnym stadionie Camp Nou. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: Girona, Costa Brava 22.06
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Girony posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: Costa Brava 23.06
Śniadanie w hotelu. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie. Posiłki w hotelu.

DZIEŃ 9: Powrót do Polski 24.06
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Polski o 16:55*. Przylot do o godzinie 20:00. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena: 3600,00 zł /os

 

Zapisy do końca lutego 2018 r. Przy zapisie wpłata zaliczki na bilet lotniczy 1000,00 zł

 

CENA ZAWIERA:
Przelot tanimi liniami lotniczymi na trasie: Warszawa Modlin –> Barcelona –> Warszawa Modlin
Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
8 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);
Wyżywienie 2 x dziennie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji;
Ubezpieczenie Signal Iduna: KL, NNW, choroby przewlekłe;
Opiekę polskojęzycznego pilota; Codzienna Msza Święta; Przedstawiony program zwiedzania.

CENA NIE ZAWIERA :
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (m.in. stadion, oceanarium), przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (około 120 euro – płatne u pilota w autokarze);
dodatkowego rejsu do Tossa de Mar (ok. 35 euro/os.);
transferu na / z lotniska w Polsce
dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych;
świadczeń nie wymienionych w ofercie.

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez tanie linie lotnicze.
W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie w dniu pierwszym i ostatnim.

UWAGI:

PRZELOT: Przelot realizowany będzie przez tanią linię lotniczą Ryanair. Cena przelotu uzależniona jest od wczesnej rezerwacji. Ceny przelotu mogą się zmieniać w zależności od terminu zakupu biletów. W momencie rezerwacji biletów konieczne podanie jest od razu imienia i nazwiska pasażera oraz należy od razu uiścić pełną płatność za przelot. Każdemu pasażerowi w ramach wykupionego biletu lotniczego przysługuje posiadanie 1 sztuki bagażu głównego o wadze do 20 kg oraz 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 10 kg. Na pokładzie samolotu nie jest serwowany catering.

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w przypadku wzrostu kursu walut, wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, itp. cena może ulec zmianie.