plakat zaduszki A3 page 001Zaduszki Pobrygidkowskie – przywołanie w naszej wdzięcznej  pamięci osób związanych z naszym miastem i świątynią: króla Władysława Jagiełły – fundatora kościoła, związanego z miastem Lublin, Ulricha von Jungingena – Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego, rycerzy wałczących pod Grunwaldem, jeńców krzyżackich wznoszących mury tego kościoła, Ojców Brygidów, Siostry Brygidki, Siostry Wizytki i Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej, księży pracujących w tej świątyni, poległych w obronie wolności Ojczyzny i na Golgocie Wschodu, pochowanych w grobach ziemnych i kryptach naszego kościoła, na dawnym cmentarzu wokół świątyni, dobrodziejów i wiernych, którzy odeszli juz do Pana, przekraczając próg wieczności.

PROGRAM :

25.11.2017 godz. 18.00 Mszy św. przewodniczy  i homilę wygłosił o. Wacław Oszajca

25.11.2017 - godz. 19.00 KONCERT „NARODOWO”

składający się z dwóch części:
część pierwsza muzyka ludowa oparta na tradycjach narodowych kraju
i część druga muzyka z polskich filmów i seriali historycznych

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
Dyrygent Tadeusz Wicherek

ELŻBIETA KOZYRA - sopran

BARBARA RABIEGA - mezzosopran

DARIUSZ SOBCZAK - bas, baryton

TOMASZ NADOLSKI -baryton

 

 

PROGRAM:

CZĘŚĆ PIERWSZA

1. „Nie zabraniajcie im” – muz. i sł. W. Wesoły, opr. J. Przytuła

2. „Panis Angelicus” – muz. C. Franck, opr. J. Przytuła

3. „Jutrzenko śliczna” - muz. K. Namysłowski, opr. J. Przytuła

4. „Gwiazdo zaranna” - muz. K. Namysłowski, opr. J. Przytuła

5. „Dobranoc, Ci Panno Święta” - muz. K. Namysłowski, opr. J. Przytuła

CZĘŚĆ DRUGA Z MUZYKĄ Z POLSKICH FILMÓW HISTORYCZNYCH:

6. Muzyka z polskich seriali

(Janosik, Kolumbowie, Lalka, Polskie drogi, Rodzina Połanieckich, Chłopi, Czarne chmury, Dom, Trędowata, Noce i dnie) - Matuszkiewicz J., Kilar W., Kazanecki W., opr. Matuszewski M.

7. Część suity z filmu "Ogniem i Mieczem" („Pieśń Heleny”) - Krzesimir Dębski

8. Bajki – dobranocki – suita z popularnych polskich filmów dla dzieci

(Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Zaczarowany Ołówek, Baltazar Gąbka)

9. Muzyka z polskich seriali dla młodzieży

(Stawiam na Tolka Banana, Wakacje z Duchami, Pan Samochodzik, Podróż za Jeden Uśmiech)

O Orkiestrze: koncert 25.11.2017 godz. 19.00  Najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna, nosząca imię swojego założyciela - Karola Namysłowskiego (dawniej Polska Orkiestra Włościańska im. K. Namysłowskiego) powstała 4 listopada 1881  roku - 20 lat przed Filharmonią Narodową. Od 2007 roku Dyrektorem Orkiestry jest Tadeusz Wicherek. Odtąd też Orkiestra zaczęła na nowo zaznaczać swoją obecność w krajuoraz poza jego granicami. W listopadzie 2010 roku zagrała jedyny koncert w Polsce z Jonem Lordem - legendarnym klawiszowcem i kompozytorem Deep Purple. W 2014 roku Zamojska Orkiestra jako pierwsza polska orkiestra zagrała w Arenie di Verona (Włochy), biorąc udział w wyjątkowym widowisku muzycznym Rock Loves Chopin. W kwietniu 2016 roku Orkiestra z Zamościa zagrała pierwszy wspólny koncert Aleksandry Kurzak i Roberto Alagna na polskiej scenie operowej. O jej unikalności decyduje olbrzymi i różnorodny repertuar tworzony i gromadzony od przeszło 135 lat, a o atrakcyjności świadczą powstające programy nowoczesne w swej treści i formie. Współpracuje ze znanymi artystami z kraju i z zagranicy reprezentującymi różnorodne style
muzyczne. Jest organizatorem Zamojskiego Festiwalu Kultury, Zamojskich Dni Muzyki i wielu innych ciekawych projektów muzycznych. Koncerty Orkiestry były transmitowane przez TVP 1, TVP 2, TVP Polonia, TVP Kultura. Do najnowszych wydanych płyt Orkiestry należą: Bajkowa Symfonia (bajki dla dzieci z muzyką symfoniczną recytowane przez Wiktora Zborowskiego i Zofię Zborowską) oraz Co-Opera (połączenie opery, poezji i popu). Prowadzi stałą działalność koncertową we własnej sali, uczestniczy w obchodach świąt państwowych, kościelnych, uroczystościach okolicznościowych, festynach i innych przedsięwzięciach kulturalnych. Kontynuuje prowadzoną od wielu lat akcję umuzykalniania dzieci i młodzieży prezentując specjalnie przygotowany i opracowany cykl audycji przeznaczonych dla młodego pokolenia.

O Kwartecie:
INNY KWARTET - koncert 26.11.2017 /niedziela / godz. 19.00
w składzie
Anna Piwko - skrzypce
Magdalena Magoń - skrzypce
Sławomir Szurek - altówka
Katarzyna Wach - wiolonczela
Wykonują muzykę poważną, sakralną jak również rozrywkową (potocznie mówiąc "od Bacha do Badacha"), stale ubogacają swój repertuar artystyczny. Są częścią najstarszej orkiestry symfonicznej w Polsce: Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.