Album „Kościół Pobrygidkowski w Lublinie, wczoraj i dziś. Historia wciąż żywa” poświęcony jest historii kościoła Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie i posiada następujące rozdziały:

Rozdział I
Najstarsze dzieje kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej w Lublinie - dr Rafał Niedźwiadek

Rozdział II
Historia budowlana kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej w Lublinie - dr Dariusz Kopciowski

Rozdział III
Życie i duchowość św. Brygidy Szwedzkiej w siedemnastowiecznych obrazach kościoła brygidek lubelskich - dr Lidia Kwiatowska - Frejlich

Rozdział IV
Brygidkowskie, powizytkowskie i diecezjalne zabytki wyposażenia i wystroju kościoła pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie – mgr Barbara Stolarz

Rozdział V
Świat zmarłych kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej w Lublinie - dr Rafa Niedźwiadek

Rozdział VI
Renowacja pobrygidkowskiego zespołu klasztornego w śródmieściu miasta Lublin - ks. mgr Dariusz Marek Bondyra

Rozdział VII
Historia nauczycielką patriotyzmu - ks. dr hab. Jarosław Jęczeń

Ufam, że lektura połączona z refleksją nad historią opisaną w albumie umocni nasze poczucie więzi z tymi, którzy tworzyli historię kościoła Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie.

Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali materiały do albumu i ułatwili edycję, także przez wsparcie finansowe, którego udzielił Urząd Marszałkowski w Lublinie i Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A.

Serdecznie życzę, aby żywa świadomość historii wspólnoty Matki Bożej Zwycięskiej, trwającej już prawie 600 lat inspirowała do codziennego wyrażanie wdzięczności Bogu i ludziom oraz pomagała odkrywać potrzebę patriotyzmu, umiłowania naszej Ojczyzny.

Promocja Albumu połaczoną z koncertem pieśni patriotycznych - 28 listopada 2021 r. o godz. 18.45. Album będzie wspaniałym prezentem z okazji tradycyjnych mikołajek czy upominkiem pod choinką. 

 

Dofinansowano z budżetu Województwa Lubelskiego           

 elka podstawowa pl

Wydanie albumu Kościół Pobrygidkowski dawniej i dziś. Historia wciąż żywa, dofinansowane przez Bogdankę, spółkę wspierającą zrównoważony rozwój Lubelszczyzny

 BOGDANKA whitegreen