Zapytanie ofertowe dotyczy projektu pt. „TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU REKTORATU KOŚCIOŁA REKTORALNEGO PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP ZWYCIĘSKIEJ W LUBLINIE”, realizowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej - Program priorytetowy nr 3.4.1 „Budownictwo Energooszczędne Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie".
Zamawiający: Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej ul. Gabriela Narutowicza 6, 20-004 Lublin
Celem niniejszego postępowania jest wybór Wykonawcy robót budowlanych, polegających na wykonaniu termomodernizacji części budynku rektoratu Kościoła Rektoralnego pw. Wniebowzięcia NMP, przy ul. Gabriela Narutowicza 6 w Lublinie.
Szczegółowy zakres prac został opisany w ust. 3 niniejszego zapytania oraz w dokumentacji projektowej.
Oferty należy składać do dnia 12 stycznia 2024 r. do godziny 16.00.
- Zapytanie ofertowe
- Załącznik nr 2 – Formularz ofertowy
- Załącznik nr 3 – Wykaz robót
- Załącznik nr 4 – Poświadczenie wizji lokalnej
- Załącznik nr 5 – Wzór umowy
- Załącznik nr 6 – Audyt
- Załącznik nr 7 – PrzedmiaryZałącznik nr 7 – Przedmiary
Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie realizuje projekt pod nazwą "Termomodernizacja budynku rektoratu Kościoła Rektoralnego pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie".
Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach program priorytetowego 3.4.1 "Budownictwo Energooszczędne Cz. 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie".
Celem przedsięwzięcia jest przeprowadzenie głębokiej termomodernizacji jednego z budynków rektoratu. Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii cieplnej i elektrycznej, poprawy efektywności energetycznej, ograniczenia emisji dwutlenku węgla oraz poprawy komfortu użytkowania obiektu. Ważnym elementem inwestycji będzie montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 27,24 kWp.
Poniżej zestawienie planowanych robót:
a) ocieplenie ścian zewnętrznych,
b) ocieplenie ściany zewnętrznej cokołu,
c) wykonanie izolacji cieplnej i przeciwilgociowej ścian fundamentowych,
d) ocieplenie stropu poddasza,
e) wymiana okien,
f) wymiana drzwi zewnętrznych,
g) wymiana kotłów gazowych kondensacyjnych na kotły kondensacyjne kaskadowe,
h) wymiana instalacji centralnego ogrzewania warz wymiana grzejników żeliwnych na grzejniki panelowe z montażem zaworów termostatycznych,
i) modernizacja systemu oświetlenia wraz z niezbędną przebudową instalacji,
j) modernizacja instalacji klimatyzacji,
k) montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy 9 kWp i mocy 18,24 kWp wraz z magazynem energii i dostosowaniem instalacji elektrycznej,
l) wyposażenie budynku w system czujników i detektorów oraz jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami (system zarządzania energią BMS).
W wyniku realizacji projektu:
zapotrzebowanie na energię końcową zmniejszy się o 84,44%, na energię pierwotną o 83,66%,
emisja dwutlenku węgla zredukowana zostanie o 83,38%.
produkcja własnej energii elektrycznej wyniesie około 27 000 kWh.
Efektem ekonomicznym będzie ograniczenie kosztów eksploatacyjnych budynku, które obniżą się o 85%.
Całkowita wartość projektu wynosi 2.130.956,00 złotych, w tym 1.142.254,00 zł to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej rozpoczął starania o uzyskanie niskooprocentowanej pożyczki z NFOŚiGW, która pozwoli domknąć budżet inwestycji. Wnioskowana kwota to 968 579 złotych.
- Szczegóły
- Kategoria: Menu lewe
Lublin, 3 stycznia 2018 r
.
ZAPROSZENIE
DO UDZIAŁU W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE
HISTORYCZNO-KRASOMÓWCZYM
„Magiczny Lublin Jagiellonów- złote czasy, złote kury, piękne krajobrazy”.
Szanowni Państwo,serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji konkursu historyczno-krasomówczego
„Magiczny Lublin Jagiellonów -
złote czasy, złote kury, piękne krajobrazy”.
Organizatorami konkursu są:
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie,
- Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie,
- Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie.
Konkurs honorowym patronatem objęli:
Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk
Lublin Jagiellonów był jednym z siedmiu największych miast ówczesnej Polski. Liczył 10 tys. mieszkańców, mieszkali w nim Niemcy, Żydzi, Litwini, Szkoci, Włosi, Francuzi, Holendrzy i Ormianie. Śladem tamtych czasów są chociażby rusko-bizantyjskie polichromie kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, które wykonano opłacając artystów z miejskich funduszy. Dobrobyt miastu gwarantowało położenie w centralnej Polsce, bliskie sąsiedztwo z granicami Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz prawo składu i przymusu drogowego.
Główne cele projektu to:
- zapoznanie uczniów z historią miasta okresu jagiellońskiego, przybliżenie postaci kreujących ówczesną rzeczywistość, miejsc czy też historii muzealnych eksponatów,
- popularyzacja materialnego i niematerialnego dziedzictwa Lublina poprzez różne narracje,
- wprowadzenie historii mówionej do kanonu regionalnej edukacji przy współpracy z instytucjami naszego miasta,
- wychowanie młodego człowieka świadomego przeszłości swojego miasta, wolnego od stereotypów i kompleksów „peryferyjności” Lublina.
Postarajmy się przywrócić atmosferę miasta, w którym pobrzmiewał gwar wielokulturowego tygla kupców i jego mieszkańców, echa pieśni chasydów, a mnogość kościołów, zakonów i klasztorów dawała mu miano „Małej Jerozolimy”. Niech uczniowie wczują się w rolę opowiadacza historii Lublina tamtych czasów.
Zadaniem uczestników konkursu będzie zebranie materiałów źródłowych i zaprezentowanie ich w formie gawędy, możliwe jest również wykorzystanie form prezentacji multimedialnej lub elementów dramy. Przedstawiane fakty, wydarzenia, postacie i wątki muszą spełniać warunek autentyczności i być zgodne z faktografią historyczną. Ich prezentacja powinna zostać poprzedzona samodzielnym, rzetelnym, merytorycznym opracowaniem tematu.
- Termin nadsyłania zgłoszeń: 29 stycznia 2018 r.
- Dla uczestników konkursu zaplanowane są wycieczki edukacyjne oraz cykl warsztatów o tematyce związanej z Lublinem Jagiellonów luty/marzec 2018 r.
(O szczegółach związanych z organizacją warsztatów i wycieczek uczestnicy konkursu zostaną poinformowani drogą mailową.) - Eliminacje konkursowe odbędą się 28 maja 2018 r. o godz. 10.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, ul. Szkolna 4,
- Rozstrzygnięcie konkursu – 29 maja 2018 r. o godz. 12.00 –w Kościele Rektoralnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie, ul. G. Narutowicza 6.
Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej naszej szkoły www.4lo.lublin.pl.
W imieniu organizatorów
dr Grzegorz Gębka
Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej
ks. Dariusz Marek Bondyra Rektor Kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie
Materiały do pobrania:
- Szczegóły
- Kategoria: Menu lewe
Artykuły, audycje, filmy zwiazane z Kościołem NMP Zwycięskiej
Odnowiony kościół pobrygidkowski z widokiem
Każdy będzie mógł zwiedzić odnowiony, XV-wieczny kościół pobrygidkowski w Lublinie (Narutowicza 6). Mieszkańcy i turyści będą mogli zejść do krypt, w których znajdują się trumny mniszek, obejrzeć nową ekspozycję oraz odnowione, zabytkowe malowidła na kościelnym chórze.
Atrakcją będzie punkt widokowy na kościelnej wieży, z którego można obejrzeć z niecodziennej perspektywy m.in. teatr Osterwy.
Kościół pobrygidkowski w Lublinie czeka na turystów
Już za tydzień każdy będzie mógł zobaczyć odnowiony kościół pobrygidkowski w Lublinie. Na zwiedzających czekają m.in. krypty, nowa ekspozycja, zabytkowe malowidła i punkt widokowy na kościelnej wieży.
Kościół powizytkowski: Z okazji Grunwaldu odnowili obraz Jagiellończyka
Do kościoła powizytkowskiego przy Narutowicza wrócił po konserwacji obraz Kazimierza Jagiellończyka i popiersie Władysława Jagiełły. Renowacja została wykonana z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem.
Remont bazyliki ojców Dominikanów i kościoła pobrygidkowskiego
Bazylika ojców Dominikanów zginęła za rusztowaniami. Odnowiona zostanie nie tylko świątynia, ale i zrujnowane klasztorne dziedzińce. Renowacja czeka też inny kościół: pobrygidkowski.
Panorama Lublina z wieży kościoła powizytkowskiego
Turyści zajrzą do odkrytej niedawno krypty, a z kościelnej wieży będzie można podziwiać panoramę Lublina. Odsłonięte zostaną też stare malowidła. Konserwator zabytków zatwierdził plany remontu kościoła powizytkowskiego.
Wyślij e-mail, poprzyj remont kościoła
Wystarczy wysłać e-maila, by pomóc kościołowi powizytkowskiemu w Lublinie w zdobyciu unijnych pieniędzy na remont. Z taką prośbą do mieszkańców wystąpili duchowni.
Kościół powizytkowski będzie miał taras widokowy
Kościół powizytkowski będzie miał taras widokowy
Są już wstępne ekspertyzy. To najprawdopodobniej siostry z zakonu wizytek i brygidek pochowano w kryptach kościoła powizytkowskiego.
Ruszyły konsultacje społeczne do projektu: "Renowacja pobrygidkowskiego zespołu klasztornego w śródmieściu miasta Lublina". Im więcej osób weźmie w nich udział, tym większe szanse na to, by obiekt odzyskał swój dawny blask. Do poparcia tej inicjatywy zachęca lubelski Urząd Miasta.
- Szczegóły
- Kategoria: Menu lewe
MIASTO LUBLIN - SENIOROM
W dniu 18 grudnia 2015 r. odbyła się uroczysta inauguracja działalności Klubu Seniora "Lublin - Śródmieście". Klub funkcjonuje przy Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie, przy ul. Narutowicza 6.
Zajęcia w Klubie Seniora odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz.11.30 - 14.30.
Zapraszamy Państwa do udziału w ciekawych zajęciach. Proponujemy, m.in.:
- zajęcia rozwijające indywidualne zainteresowania - m.in.: plastyczne, rękodzieła artystycznego, spotkania z poezją
- zajęcia rehabilitacyjne/ zajęcia prozdrowotne,
- zajęcia edukacyjne, gry i zabawy rozwijające sprawność intelektualną, treningi pamięci, zajęcia komputerowe
- spacery, wycieczki, wyjścia do kina, teatru, zabawy taneczne,
- wspólne obchodzenie świąt i uroczystości, spotkania integracyjne,
- serdeczną i życzliwą atmosferę. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.
Oferta Klubu skierowana jest do osób w wieku emerytalnym, pragnących żyć w sposób twórczy i aktywny, chętnych do pomocy sobie i innym.
Wszystkich, którzy w gronie rówieśników pragną pożytecznie i przyjemnie spędzić wolny czas zapraszamy do udziału w bogatej ofercie zajęć.
Dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie
Rektor Kościoła Pobrygidkowskiego w Lublinie