Artykuły, audycje, filmy zwiazane z Kościołem NMP Zwycięskiej
Odnowiony kościół pobrygidkowski z widokiem
Każdy będzie mógł zwiedzić odnowiony, XV-wieczny kościół pobrygidkowski w Lublinie (Narutowicza 6). Mieszkańcy i turyści będą mogli zejść do krypt, w których znajdują się trumny mniszek, obejrzeć nową ekspozycję oraz odnowione, zabytkowe malowidła na kościelnym chórze.
Atrakcją będzie punkt widokowy na kościelnej wieży, z którego można obejrzeć z niecodziennej perspektywy m.in. teatr Osterwy.
Kościół pobrygidkowski w Lublinie czeka na turystów
Już za tydzień każdy będzie mógł zobaczyć odnowiony kościół pobrygidkowski w Lublinie. Na zwiedzających czekają m.in. krypty, nowa ekspozycja, zabytkowe malowidła i punkt widokowy na kościelnej wieży.
Kościół powizytkowski: Z okazji Grunwaldu odnowili obraz Jagiellończyka
Do kościoła powizytkowskiego przy Narutowicza wrócił po konserwacji obraz Kazimierza Jagiellończyka i popiersie Władysława Jagiełły. Renowacja została wykonana z okazji 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem.
Remont bazyliki ojców Dominikanów i kościoła pobrygidkowskiego
Bazylika ojców Dominikanów zginęła za rusztowaniami. Odnowiona zostanie nie tylko świątynia, ale i zrujnowane klasztorne dziedzińce. Renowacja czeka też inny kościół: pobrygidkowski.
Panorama Lublina z wieży kościoła powizytkowskiego
Turyści zajrzą do odkrytej niedawno krypty, a z kościelnej wieży będzie można podziwiać panoramę Lublina. Odsłonięte zostaną też stare malowidła. Konserwator zabytków zatwierdził plany remontu kościoła powizytkowskiego.
Wyślij e-mail, poprzyj remont kościoła
Wystarczy wysłać e-maila, by pomóc kościołowi powizytkowskiemu w Lublinie w zdobyciu unijnych pieniędzy na remont. Z taką prośbą do mieszkańców wystąpili duchowni.
Kościół powizytkowski będzie miał taras widokowy
Kościół powizytkowski będzie miał taras widokowy
Są już wstępne ekspertyzy. To najprawdopodobniej siostry z zakonu wizytek i brygidek pochowano w kryptach kościoła powizytkowskiego.
Ruszyły konsultacje społeczne do projektu: "Renowacja pobrygidkowskiego zespołu klasztornego w śródmieściu miasta Lublina". Im więcej osób weźmie w nich udział, tym większe szanse na to, by obiekt odzyskał swój dawny blask. Do poparcia tej inicjatywy zachęca lubelski Urząd Miasta.