DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
10.12.2017 r.
Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. Ofiary złożone do puszki przeznaczone są na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy.

2. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.40. Zachęcamy do wspólnego śpiewu Godzinek, udziału w Roratach i pielęgnowaniu zwyczajów adwentowych. Zapraszamy.

3. W środę 13 grudnia - rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i internowanych. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert Pieśni Niepokornej „Młodzież w hołdzie osobom internowanym w stanie wojennym”. W imieniu organizatora – Lubelskiej Solidarności – serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę 16 grudnia o godz. 11.00 Msza św. zbiorowa w intencji próśb i podziękowań kierowanych do Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje, które będą odczytane w czasie modlitwy wiernych można składać w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach św.
a w dni powszednie o godz. 7.00; 11.00 i 18.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św.
o godz. 7.30. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Ogorzałek - ojciec duchowny Seminarium Duchownego w Lublinie. Skorzystajmy w tych dniach rekolekcyjnych z sakramentu pokuty i pojednania. Taca na zakończenie rekolekcji przeznaczona jest do dyspozycji rekolekcjonisty, jako nasze podziękowanie za trud przeprowadzenia rekolekcji. Szczegółowy program został umieszczony w gablocie i na stronie internetowej kościoła.

6. Świece Caritas, opłatki i świece - cegiełki można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za opłatki i świece - cegiełki przeznaczone są spłatę zobowiązań powstałych przy renowacji ambony. Za pomoc materialną serdecznie dziękujemy. Niech to będzie nasz wspólny wkład umożliwiający kontynuację przywrócenia nieznanego i ukrytego piękna tej świątyni.

7. Serdecznie dziękujemy za 3 ofiary na łączną kwotę 650,00 zł przeznaczone na renowację zabytków. Za udzieloną pomoc finansową oraz wsparcie modlitewne składamy serdeczne: Bóg zapłać! Msza św. w intencji za ofiarodawców w piątek o godz.7.00.

8. Na stoliku pod chórem jest prasa katolicka: Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz kolejny numer Biuletynu Rektoralnego.