KKK 1603 Głęboka wspólnota życia i miłości małżeńskiej, ustanowiona przez Stwórcę i unormowana Jego prawami, zawiązuje się przez przymierze małżeńskie... Sam bowiem Bóg jest twórcą małżeństwa. Powołanie do małżeństwa jest wpisane w samą naturę mężczyzny i kobiety, którzy wyszli z ręki Stwórcy. Małżeństwo nie jest instytucją czysto ludzką, chociaż w ciągu wieków mogło ulegać licznym zmianom w różnych kulturach, strukturach społecznych i postawach duchowych. Ta różnorodność nie powinna prowadzić do zapomnienia o jego wspólnych i trwałych cechach. Chociaż godność tej instytucji nie wszędzie ukazuje się z taką samą jasnością, to jednak we wszystkich kulturach istnieje pewne zrozumienie dla znaczenia związku małżeńskiego. Szczęście osoby i społeczności ludzkiej oraz chrześcijańskiej wiąże się ściśle z pomyślną sytuacją wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. "Małżonkowie chrześcijańscy! W waszej komunii życia i miłości, w waszym wzajemnym oddaniu oraz w wielkodusznym przyjmowaniu dzieci, bądźcie w Chrystusie światłem świata! Pan was prosi, abyście każdego dnia stawali się jak lampa, która nie pozostaje w ukryciu, ale postawiona jest "na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu" (Mt 5,15). Bądźcie przede wszystkim "dobrą nowina dla trzeciego tysiąclecia?, gorliwie żyjąc swoim powołaniem" - Jan Paweł II, IV Światowe Spotkanie Rodzin w Manili, styczeń 2003r.

Pragnąc zawrzeć sakrament małżeństwa w naszej świątyni należy zgłosić się do zakrystii w celu ustalenia daty a następnie, w celu dopełnienia wszelkich formalności, do kancelarii przy parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, ul. Bernardyńska 5.

KKK 1536 Sakrament święceń jest sakramentem, dzięki któremu posłanie, powierzone przez Chrystusa Apostołom, nadal jest spełniane w Kościele aż do końca czasów. Jest to więc sakrament posługi apostolskiej. Obejmuje on trzy stopnie: episkopat, prezbiterat i diakonat.

Kapłan jest monstrancją, jego rolą jest pokazywać Jezusa; musi sam zniknąć i ukazać Jezusa. Starać się pozostawić dobre wspomnienie w duszy każdego z tych, którzy do niego przychodzą. Stać się wszystkim dla wszystkich. Śmiać się z tymi, którzy się śmieją, płakać z tymi, którzy płaczą, aby wszystkich przyprowadzić do Jezusa - Bł. Karol de Foucauld. 

KKK 1446 Chrystus ustanowił sakrament pokuty dla wszystkich grzeszników w Kościele, a przede wszystkim dla tych, którzy po chrzcie popełnili grzech ciężki i w ten sposób utracili łaskę chrztu oraz zadali ranę komunii kościelnej. Sakrament pokuty daje im nową możliwość nawrócenia się i odzyskania łaski usprawiedliwienia. Ojcowie Kościoła przedstawiają ten sakrament jako drugą deskę (ratunku) po rozbiciu, jakim jest utrata łaski.

"Cóż jest lepszego, cóż cenniejszego od spowiedzi? Jezus ustanowił ją nie tylko po to, abyśmy mogli zyskać przebaczenie grzechów, ale także po to, abyśmy mogli ulżyć naszemu sercu." - bł. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej

Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać w naszej świątyni podczas każdej Mszy świętej oraz w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Pierwsze Piątki Miesiąca w godz. 15.00-18.00.

KKK 1514 Namaszczenie chorych nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednia zatem pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości.

Otóż bardzo ważne jest, by chory znalazł wsparcie w swoich bliskich, którzy jak najliczniej mają w nim uczestniczyć. Ważne, by wspierali oni chorego nie tylko przez samą obecność, ale również przez modlitwę i Komunię św. Można powiedzieć, że to właśnie rodzina i najbliżsi są odpowiedzialni przed Panem Bogiem za pomoc chorym w przyjęciu namaszczenia." ks. Antoni Tatara

Namaszczenie chorych jest udzielane w naszej świątyni w dzień chorego, 11 lutego podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 i 18.00. 

KKK 1324 Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego. Inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus, nasza Pascha.

"Jezus wchodzi w życie każdego z nas jako chleb życia (...) ażeby dać się spożyć. Tak właśnie nas kocha! Co więcej, Jezus wchodzi w życie człowieka jako ktoś głodny: bliźni! Jako ktoś, kto ma nadzieje nasycić się chlebem naszego życia." - Matka Teresa z Kalkuty. 

Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii, przed i po każdej Mszy św. Można także wysłać do nas wiadomość, korzystając z formularza kontaktowego. W tym przypadku prosimy o wskazanie terminu Mszy św., godziny oraz treści intencji. Po upewnieniu się, iż we wskazanym terminie możemy odprawić Mszę św., potwierdzimy to w wiadomości zwrotnej.

Ofiarę związaną z zamawianą intencją można wpłacić na konto bankowe: PL 80 8689 0007 7000 1471 2000 0010.
Jako tytuł należy wpisać datę zamówionej Mszy św. oraz godzinę. Po dokonaniu wpłaty zamawiający otrzyma drogą elektroniczną lub telefoniczną informację o terminie odprawienia Mszy św.

Można także w sprawie zamawianych Mszy św. kontaktować się telefonicznie tel. 81 525 88 31  wew. 28