25 Niedziela Zwykła
24.09.2017 r.
Ogłoszenia Duszpasterskie

1. W naszej wspólnocie gościmy dziś ks. Grzegorza Chudka, pochodzącego z Lublina, a obecnie pracującego jako misjonarz w Serbii, w Belgradzie. Podczas homilii przybliży nam, na czym polega misyjny charakter jego pracy, czym żyje i jak żyje kościół w Serbii, a szczególnie jego parafia. Ci którzy zechcą, mogą wesprzeć materialnie jego pracę przy wyjściu z kościoła po każdej mszy świętej. Bóg zapłać!

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dziś zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach: codziennie o godz. 10.30 i 17.30, w niedzielę o 17.30.

3. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej proszą o wsparcie przy głosowaniu nad projektem rozbudowy szkoły podstawowej. Głosowanie na ten projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Lublin może pomóc w uzyskaniu potrzebnych na ten cel środków finansowych. Więcej informacji w naszym Biuletynie. 

4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne dla naszej świątyni. Msza święta w intencji ofiarodawców będzie odprawiona w środę o godzinie 7.30.

5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz „Biuletyn Rektoralny”.

Sakramenty

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych. Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia