UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
28.05.2017r.
Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny w Kościele.

2. Nabożeństwa majowe połączone z Nowenną do Ducha Świętego w dni powszednie o godz. 10.30 i 17.30, w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek przypada 51 rocznica święceń biskupich Abp Seniora Bolesława Pylaka, zaś w środę 13 rocznica święceń biskupich Biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Pamiętajmy w modlitwie o jubilatach.

4. 30 maja o godz. 10.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej odbędą się eliminacje II edycji konkursu historyczno-krasomówczego „Magiczny Lublin Jagiellonów - złote czasy, złote kury, piękne krajobrazy”. Uroczysta gala z wręczeniem nagród będzie maiła miejsce w naszej świątyni 31 maja 2017 r. o godz. 12.00

5. W związku z realizacją projektu Magiczny Lublin Jagiellonów zapraszamy na koncert muzyki dawnej, który odbędzie się 30 maja o godz. 19.00. Wystąpią: Zespół Muzyki Dawnej "MIRACULIS" oraz Zespół Wokalny SINE NOMINE Młodzieżowego Domu Kultury pod Akacją, dyrygent Izabela Urban. W programie muzyka świecka i religijna okresu renesansu. Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Lublin, PGE Dystrybucja S.A. Mecenas koncertu: Grupa Azoty PUŁAWY. Wstęp wolny. Zapraszamy

6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Tradycyjnie gromadzimy się w świątyni na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa połączone z Nowenną do Ducha Świętego o godz. 10.30 i 17.30. Zapraszamy

7. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja trwająca do godz. 17.30. Spowiedź w czasie Mszy św., nabożeństw i adoracji. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa będą połączone z nabożeństwami majowymi. W sobotę kontynuujemy nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 11.00. Nabożeństwa w piątek i sobotę o godz. 10.30 i 17.30. Zapraszamy.

8. W minionym tygodniu złożono ofiarę w wysokości 100,00 zł. Bóg zapłać. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców w środę o godz. 7.30.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Tygodnika: Niedziela, Gość Niedzielny oraz naszego Biuletynu.

10. APEL O POMOC POSZKODOWANYM Na prośbę J.E. Ks. Abp. Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje w dzisiejszą niedzielę zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie. 24 maja br. ok. godziny 14 w wyniku zawalenia się stropu w kamienicy dach nad głową i dorobek życia straciło 33 rodziny. Kamienica uległa poważnym uszkodzeniom i jej część została już wyburzona. Poszkodowanym tymczasowe zakwaterowanie zapewniły władze Lublina oraz bliscy i rodzina. Szczęśliwie, w wyniku tego wydarzenia obrażeń doznała tylko jedna osoba, mężczyzna, który spadł z trzeciej kondygnacji na sam dół. W chwili obecnej przebywa w szpitalu. W związku z tragedią Caritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy z parafią św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie ogłasza zbiórkę środków finansowych oraz darów rzeczowych na rzecz poszkodowanych. Dary rzeczowe – nową lub bardzo mało używaną odzież dla dorosłych i dzieci (wiek 1, 2, 5, 6 i 8 lat), środki czystości oraz higieny osobistej, żywność o przedłużonym terminie ważności oraz nowy lub bardzo dobrej jakości użytkowej sprzęt AGD można dostarczyć do siedziby Caritas przy Al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie w godzinach 9-14. W odpowiadając na powyższy apel ofiarę pieniężną można złożyć do puszki z napisem "Pomoc dla poszkodowanych". Dziękujemy za dar wrażliwego serca i gest solidarności z poszkodowanymi.

Sakramenty

Czytanie na dzisiaj

NMP Zwycięska

Najświętsza Maryja Panna Zwycięzka, pod której sztandarem i w której Imię dokonuje się zwycięstwo człowieka zarówno w wymiarze duchowym (nad Szatanem), jak i w wymiarze historycznym.

O Święta Dziewico, pełna radości w niebie, nie zapominaj o smutkach naszych na ziemi. Spójrz na tych, którzy cierpią, którzy walczą z trudnościami i których nie przestają trapić gorycze tego życia. Wyproś miłosierdzie nad opuszczonymi. Wyproś miłosierdzie nad słabością naszej wiary. Wyproś miłosierdzie nad tymi, którzy się chwieją. Wyproś miłosierdzie także dla tych, którzy nie proszą o Twe wstawiennictwo. Wyjednaj wszystkim ufność i pokój. Amen.

 

Modlitwy do NMP Zwycięskiej

Święta Brygida Szwedzka

Życie św. Brygidy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy, który zaczął się w momencie jej narodzin i drugi, który rozpoczął się w chwili śmierci jej męża.

Ta niesamowita kobieta jest szczególnym przykładem świętej, która bliska jest zarówno tym, którzy są powołani do powinności życia świeckiego, jak i tym, którzy otrzymali powołanie do szczególnej konsekracji. Była osobą o silnej woli, odważną, kochającą i troskliwą żoną oraz matką, wykształconą arystokratką przyjmowaną i słuchaną na dworach władców świeckich oraz dostojników kościelnych. Modlitwy do Św. Brygidy

Święty Juda Tadeusz

Św. Juda nazwany został Tadeuszem dla odróżnienia od Judasza Iskarioty. Pochodził z Kany Galilejskiej. Rodzicami jego byli Maria i Kleofas (zwany także Alfeuszem), braćmi św. Jakub, pierwszy biskup Jerozolimy, Józef i św. Szymon.

Spokrewniony był z Panem Jezusem, ponieważ matka Jego Maria Kleofasowa była cioteczną siostrą matki Chrystusa Pana. Rodzice św. Judy, jak również i jego bracia całym sercem byli oddani sprawie rozszerzania Ewangelii, towarzyszyli Zbawicielowi podczas jego pracy apostolskiej. Poszli też za Nim do Jerozolimy na święto Paschy i byli świadkami Jego Męki i Śmierci.

 

 Modlitwy do Św. Judy Tadeusza

unia